Pursaklar Patent » Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti TÜRKPATENT işlem Ücretleri ve vekil hizmet ücretleri dahil toplam Tek sınıflı marka başvuru ücreti 1.525 ₺ (KDV DAHİL)’ dir.
Pursaklar Patent » Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti
Pursaklar Patent
Pursaklar Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Turgut Özal Mahallesi 1940 Cadde Modern Site C Blok 1790 Batıkent Ankara
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU ÜCRETİ

1373.74 ₺ + KDV 3000 ₺
Ürün Puanı:

Tek Sınıflı Marka Başvurusu için ayrıntılı marka sorgulama ve inceleme, risk raporlama ve en önemlisi tescil süreci olası itirazlar ve/veya dava konusu olması halinde olası riskleri bertaraf eden yenilikçi çözümleri içeren hizmet ayrıntılarını aşağıda lütfen inceleyiniz. Hizmet alımında “MARKA İSMİNİ” ve “SINIFLARI GÖR” linkinden, sınıfları inceledikten sonra ilgili alana BAŞVURU YAPILACAK SINIFLARI (01,09,25,35 vb )  mutlaka belirtiniz. Ayrıca başvuru birden fazla sınıfta yapılacaksa  “EK SINIF EKLE”  bölümünden ekleme yapabilirsiniz. Tablodaki “GENEL TOPLAM”,  toplam ödenecek tutarı belirtmektedir.

Sınıfları İncele
0 TL
 • TÜRKPATENT Ücreti 192.03 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 533.41 TL
 • Hizmet Ücreti 648.30 TL
 • KDV Matrahı 840.33 TL
 • KDV Tutarı %18 151.26 TL
 • Genel Toplam 1525 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

TEK SINIFLI MARKA TESCİL BAŞVURU TOPLAM MALİYETLER

şu şekildedir;

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar Hizmet Fiyatları Genel Toplam
Tek Sınıflı Marka Başvuru 760 ₺ (KDV Dahil)  648 ₺+KDV  1.525 ₺ (KDV Dahil)
Tescil Kesinleştiğinde ödenecek 10 yıllık belge düzenleme ücreti 1.960 ₺ (KDV Dahil) 644 ₺+KDV  2.720 ₺ (KDV Dahil)
TOPLAM MALİYET 4.245 ₺ (KDV DAHİL


TEK SINIFLI MARKA BAŞVURUSU

1. Marka Başvuru ve takipten ziyade, başvuru öncesi yapılan araştırma ve incelemedir. Pursaklar Patent,  başvuru öncesi, AYRINTILI MARKA SORGULAMA YAPAR, OLASI RİSKLERİ MÜVEKKİLE RAPORLAR VE EN ÖNEMLİSİ RİSKLERİ BERTARAF EDEN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER ÜRETMEKTEDİR.


ÖZELLİKLE İTİRAZ VE DAVA SÜREÇLERİNDE OLASI RİSKLER BERTARAF EDİLMEDEN YAPILAN BAŞVURULAR SONRADAN TELEFİSİ GÜÇ ZARARLARA SEBEBİYET VEREBİLİR. 


Pursaklar Patent olarak önerimiz; başvuru öncesi mutlaka, olası re'sen  red riskleri, üçüncü taraflar adına kayıtlı hangi markaların itirazlarının olabileceği ve/veya itiraz olmazsa bile sonradan dava konusu olması halinde muhtemel sonuçlarını ve risk varsa bunları ortadan kaldıran çözümleri mutlaka yazılı alınız. 


Bu yaklaşım aynı zamanda çalışacağınız  vekil şirketin yetkinliğini ve yeteneklerini anlamanızı sağlayacak ve  daha kolay vekil seçmenizi sağlayacaktır.


2. Ödeme ve istenen belgeler Pursaklar Patent' e ulaşır ulaşmaz öncelikle başvuru yapılacak  sınıflar yani mal/hizmet listesi, marka ismi, başvuru sahibi hususlarında müvekkillerden e-posta veya telefon görüşme sağlanarak teyit alınmaktadır.

3. Müvekkilden alınan bilgiler üzerine, Pursaklar Patent marka vekili Avukatlar ve konusunda deneyimli ve uzman Marka Danışmanları tarafından başvuru yapılacak marka ismi ayrıntılı şekilde  marka sorgulama, araştırma ve inceleme yapmaktadır.


4. Başvuru yapılacak marka isminin uygun olması halinde müvekkilden yazılı onay alınarak  başvuru yapılmakta ve resmi TÜRKPATENT başvuru belgesi ve işlem faturası başvuru sahibine gönderilmektedir.


5. Şayet başvuru yapılacak markanın re’sen ve/veya itiraz üzerine ret riski varsa gerekçeleriyle birlikte başvuru sahibine  yazılı bildirilir ve ya yeni bir isim belirlemesini ve/veya  bir şekilde mevcut marka isminin kullanmak istemesi halinde ise, tescil kriterlerini sağlayacak çözümler geliştirilmekte ve başvuru sahibine yazılı bildirilmektedir. Nihai olarak başvuru sahibinin uygun görmesi ve yazılı onayı alındıktan sonra da tek sınıflı marka tescil başvurusu yapılır ve başvuru belgesi ve işlem faturası e-posta yoluyla başvuru sahibine gönderilir.


6. Marka tescil başvurusu oldukça kısa ve kolaydır. Önemli olan başvuru öncesi yapılan araştırma, inceleme ve değerlendirmedir. Başvuru süreci veya marka tescil sonrası olası re’sen red ve/veya itiraz üzerine red ve/veya bir şekilde dava konusu olması halinde  telafisi güç maddi ve manevi kayıplar yaşanabilir. 


7. Marka tescil sürecindeki tüm marka işlem ücretleri ve toplam maliyetleri Pursaklar Patent' in marka işlem ücretleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Pursaklar Patent,  her marka tescil başvuru talebini ayrıntılı incelemekte,  tüm riskleri yazılı raporlamakta, şayet risk varsa bunları bertaraf edecek yenilikçi çözümler üretmektedir. 

Sorularınızı İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa Vergi Dairesi ve Numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) Telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Logo ( logo yoksa kelime markası olarak başvuru yapmak istediğinizi belirtiniz.)
 2. Şirketler için Ticaret Sicil Gazete veya imza sirküleri sureti ( Unvan doğruluğunun kontrolü için istenmektedir.
 1. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 2. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
Müşteri Avatar

Alp (1 Mart 2020)

Hızlı güvenilir.

Puan:


Müşteri Avatar

Ahmet (1 Mart 2020)

Gerçekten çok iyi fiyat, bundan başka ödeme olacak mı?

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz